Haber

TFF Yöneticileri Göztepe Spor Vakfı Başkanı Emre Kızılgüneşler’i ziyaret etti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi Talat Papatya ve TFF Engelli Uyum Konseyi Başkanı Ömer Gürsoy, Göztepe SporMaarif Vakfı Başkanı ve İzmir Ticaret Odası Başkanı Emre Kızılgüneşler’i ziyaret etti.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, toplantıya İzmir Spor Kulüpleri Birliği (İZVAK) Lideri Ali Erten de katıldı.

Ziyarette TFF Yönetim Kurulu Üyesi Talat Papatya, federasyonun engelliler futboluna kazandırdığı temelden gurur duyduğunu vurgulayarak, TFF bünyesinde oluşturulan Engelliler Koordinasyon Kurulu gibi bir yapının ülkeler arasında örnek teşkil ettiğini vurguladı. UEFA’ya bağlı.

Ömer Gürsoy, TFF’nin yolunun engelli futboluyla kesiştiği 2006 yılından bu yana elde ettiği başarılar ve organizasyonlarla UEFA’da rol model olarak gösterildiğine de değindi.

Gürsoy, TFF’nin bundan sonraki en değerli hedeflerinden birinin profesyonel liglerin kulüpleri bünyesinde engelli futbol kulüpleri açmak ve uzuvları kesilen vatandaşları futbol yoluyla topluma kazandırmak olduğunu belirtti.

Son olarak Ömer Gürsoy, 2024 Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek olan Ses-Gören Futbol Milli Takımı’nın ülkeye bu kategorideki ilk madalyayı kazandıracağına inandığını belirtti.

Emre Kızılgüneşler, TFF’nin engelliler futbolunun gelişimine verdiği desteğe de dikkat çekti.

Kızılgüneşler, Göztepe Spor Vakfı ve Göztepe Spor Kulübü olarak gelecekte TFF ile iş birliği yaparak engelli futbolunda da yer almayı planladıklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu