Haber

Hatay’da “Sındırgı Mahallesi” kurulacak

Yüzyılın felaketinin yaşandığı illerden biri olan Hatay’da yapılması planlanan “Hatay’da Sındırgı Mahallesi” projesi hayata geçecek.

Sındırgı Kaymakamlığı ve Sındırgı Belediyesi’nin deprem bölgesine destek amacıyla başlattığı “Hatay’da Sındırgı Mahallesi” kampanyası kapsamında yaklaşık 40 konteyner için bağış toplandı.

Toplanan bağışlar sonucunda yapımına başlanan ilk konteyner Sındırgı Cumhuriyet Meydanı’na getirildi.

Hatay’da oluşturulacak alanın altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından 1 Mart itibarıyla 100 konteynerin montajına başlanacak.

“Sındırgı Mahallesi”nin hayırseverlerin desteğiyle 31 Mart’ta vatandaşların hizmetine açılması bekleniyor.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, konu ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, kalıcı konutlar yapılana kadar deprem bölgesindeki halkın barınma ihtiyacının karşılanması gerektiğini söyledi.

Yavaş, Sındırgı’da 75 mahallenin temelleri ile çalışmalara başladıklarını anlatarak, “Allah binlerce insanımızdan razı olsun, geliyorlar, destek oluyorlar, inşallah Sındırgının Mahallesi’nin de katkılarıyla orada 100 hane olacak. Hatay halkının barınma ihtiyacı bir nebze de olsa karşılanmış olacaktır.” dedi.

İlk konteynerlerini aldıklarını söyleyen Karagür Mahalle Muhtarı Onur Kara da deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlara destek olmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Cumhuriyet Meydanı’nda numune konteynerini incelemeye gelen vatandaşlardan Tahir Gökberk Kumral, depremzedelerin soğuktan korunması gerektiğini vurguladı.

Projeyi çok beğendiğini anlatan Kumral, “Çok iyi düşünülmüş bir proje, emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu