Haber

Vatan Partisi’nin milletvekili adayı İnce’yi zor durumda bırakacak sözlerle istifa etti: AK Parti ile oyun oynanıyor.

Samsun 7. Milletvekili Adayı Doğukan Ekiz yazılı açıklama yaparak adaylığından çekildiğini söyledi. Memleket Partisidan istifa ettiğini açıkladı.

KALINTISINI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Twitter hesabından yazılı açıklama yapan Ekiz, 24 yaşında olduğunu ve 21 yıldır AK Parti’de iktidarda olduğunu belirterek, Genel Başkan Muharrem İnce’nin seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini iddia etti. ve Genel Merkez Yönetimi AK Parti yolundadır.

“KARDEŞLERİME TEŞEKKÜR EDERİM BORÇLANABİLİRİM”

Ekiz’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Hepimizin bildiği gibi tarihi bir seçime çok az bir süre kaldı. Bu iktidarın ülke gençliğine tek kazancı siyasetin nasıl yapılmaması gerektiğidir. tepeden tırnağa yanlış politikalar.Bugüne kadar onlarca sivil toplum kuruluşunda birçok yöneticilik ve başkanlık yaptı.Benim adıma yol arkadaşlarımın büyük desteği ile 19.09.2018 tarihinde Vatan Partisi Milletvekili Aday Adayı adaylığı için başvurdum. 21 Mart. Geleceğe ışık tutan ülke özlemiyle siyasete adım attım.9 Nisan’da Vatan Partisi Milletvekili Aday Listesi’ne layık görüldüm. Samsun’daki gençler Bana tüm gücüyle destek olan yol arkadaşlarıma ve kardeşlerime huzurlarınızda teşekkür ederim.

Doğukan Ekiz.

“UMUT DOLU TÜRKİYE CUMHURİYETİ HAYALİMİZ İÇİN…”

Vatan Partisi’nde siyasete adım atmanın heyecanını yaşayan bizler için umut olduğunu düşünüyoruz. Genel Önder Muharrem İnce’nin ve Genel Merkez Yönetimi’nin söylem ve eylemlerinin AK Parti iktidarının işine geldiği biz gençler tarafından net bir şekilde görülmüştür. 24 yıllık hayatımın 21 yılı milyonlarca insan gibi zulmün, işsizliğin, ötekileştirmenin arttığı, geleceğimizin AK Parti iktidarı tarafından hep birlikte yok edildiği günleri görerek geçti. Aydınlık, çağdaş ve umut dolu bir Türkiye Cumhuriyeti hayalimiz için AK Parti iktidarına doğru ilerleyen Vatan Partisi üyeliğimden ve Milletvekilliği adaylığımdan huzurlarınızda istifa ediyorum. tekrarlandı.

“KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK OLDUĞUMU BİLDİRİYORUM”

Ülkemizin ve insanımızın içinde bulunduğu ağır kurallar nedeniyle değişime ve gelişime büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Bu değişim ve gelişim için en somut adımlarla ülkeyi aydınlık yarınlara taşıyacağına inandığım Millet İttifakı Başkan Adayı. Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğimi tüm kamuoyu önünde ifade ediyorum.

“IŞIĞA ULAŞMAK İÇİN TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Tüm vatandaşların tarihi sorumluluğu olduğuna inandığım 14 Mayıs seçiminin aydınlığa çıkacağına inanıyorum ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarihi bir sorumlulukla ülkeyi yöneteceğine, bir ülkenin millet olacağına inancım tamdır. ötekileştirmenin ortadan kalkacağı ve hayatın canlanacağı yer ortaya çıkacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden biz Türk gençleri, karanlıktan aydınlığa çıkan yolda var gücümüzle çalışacağız. Tüm siyasi partilere gönül vermiş genç arkadaşlarıma sesleniyorum, AK Parti iktidarının ülkeyi içine sürüklediği bu karanlıktan, ülkemizi aydınlığa kavuşturan süreci, içinden çıkacağımız bu yolda birlikte inşa edelim. karanlık ışığa. Tüm saygı ve sevgilerimle.”

aglasunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu