Ekonomi

ASO Başkanı Ardıç’tan Orta Vadeli Program Değerlendirmesi

Ankara Sanayi Odası (ASO) Lideri Seyit Ardıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Orta Vadeli Programa ilişkin değerlendirmede bulundu.

ASO Başkanı Seyit Ardıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Orta Vadeli Programa ilişkin değerlendirmede bulundu. Ardıç, “Önümüzdeki 3 yıllık dönemin temel paradigmalarını ortaya koyan Orta Vadeli Program (OVP), ekonomide öngörülebilirliği artıracak ve beklentiler için önemli bir çıpa oluşturacaktır. Cumhurbaşkanımızın yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı büyüme politikalarının, fiyat istikrarı odaklı, reel sektörün finansmanını sağlayacaklarını sanayiciler olarak ifade etmeyi önemli buluyoruz.

Programla sanayicinin ihtiyaç duyduğu ekibi alabileceğini belirten Ardıç, “Orta Vadeli Programda mesleki eğitim programlarının sanayi iş birliğiyle uygulanacak olması uygulayıcı temini açısından değerli olacaktır. Sık sık gündeme getirdiğimiz, sanayicinin ihtiyaç duyduğu bir ekip. Programda yeşil ve dijital dönüşüm vurgusu. “Yapısal dönüşüme yönelik sektörel önceliklendirme yaklaşımıyla teknoloji odaklı yatırımların desteklenmesini çok değerli bulduğumu belirtmek isterim. endüstride. Mali sıkılaştırma, mali disiplin ve yapısal reformlar ülkemizin istikrar yolunda temel politikası olacaktır. Yapısal dönüşüme yönelik somut bir yol haritasının ortaya konulduğunu düşünüyorum.”

Programın makroekonomide istikrar açısından önemli olduğuna işaret eden Ardıç, “Programın kararlı bir şekilde uygulanması, makroekonomide istikrarın sağlanması açısından çok değerli. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı OVP’nin hayırlı olmasını diliyorum. Milletimize hayırlı olsun.” – ANKARA

habernazimiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu